Nowy Świat

świat na raty - BLOG PODRÓŻNICZY

2024 © świat na raty

wróć
15 stycznia ruszam w czteromiesięczną podróż po czterech kontynentach, żeby naocznie sprawdzić jak zmienił się świat i ludzie po tym, co spotkało nas w 2020 roku.

To będzie mój nowy projekt podróżniczy i chciałbym nim Was zainteresować.

Chcę wykorzystać ten czas i zasięgi w moich social mediach do tego, żeby inspirować, edukować i pokazywać innym, jak będzie wyglądała „nowa rzeczywistość”, o której tak dużo ostatnio się mówi. W trakcie mojej czteromiesięcznej podróży po czterech kontynentach (Ameryka Południowa i Środkowa, Afryka, Europa, Azja) jak do kwestii wymienionych powyżej podchodzi się np. na Galapagos, w Ekwadorze (część kontynentalna), w Kostaryce, na Jamajce, w Etiopii, Zambii, Zimbabwe, RPA, Tanzanii, Sri Lance, Malediwach, Tajlandii, Słowenii, Portugalii.

Sprawdzę także najnowsze ekologiczne i podróżnicze trendy, takie zero waste, transformational travel, czy regenerative travel.

#4kontynenty

#nowyprojekt

#nowyswiat

#odpowiedzialnepodrozowanie

#popandemicznapodroz

#wdrogę

Chcę to robić teraz, kiedy dociera do nas dużo sprzecznych informacji. Moim celem jest dostarczanie rzetelnych informacji i inspirowanie do podróżowania. Chcę pokazać, że wiele się zmieniło (procedury covidowe, procedury sanitarne, ograniczenia w ilości osób, itp.), ale też że są wartości uniwersalne, które się nie zmieniły (takie jak: gościnność, narodowa kuchnia, piękno przyrody, pozytywne emocje, jakie są generowane podczas podróży i in.).

W swoją podróż wyruszę 15 stycznia 2021, a mój plan wygląda następująco:

ETAP 1 – Centralna i Południowa Ameryka– 15.01-17.02.2021 (Ekwador, Meksyk lub Dominikana, Jamajka)*

ETAP 2 – Afryka– 18.02-22.03.2021 (Etiopia, Zambia, Zimbabwe, RPA, Tanzania)*

ETAP 3 – Europa – 22.03-20.04.2021 (Portugalia, Hiszpania, Francja, Malta, Słowenia, Chorwacja, Włochy)*

ETAP 4 – Azja– 20.04-25.05.2021 (Sri Lanka, Malediwy, Malezja, Tajlandia, Indonezja)*

W każdym z odwiedzanych krajów będę rozmawiał z osobami, które opowiedzą mi swoje historie, zaprezentują ekologiczne inicjatywy, zainspirują do zmiany naszych nawyków i pokażą, jak być EKO.

Będę relacjonował moją podróż poprzez social media, relacje LIVE , ale również w specjalnych relacjach dla Dzień Dobry TVN, Onet, TokFM, WP i Wprost.

Trzymajcie kciuki! Pierwszy wpis już niebawem!

 

*daty i trasa mogą się zmieniać w zależności od ograniczeń w podróżowaniu

1 KOMENTARZY

  • Agnieszka pisze:

    Super! Trzymam kciuki

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    pozostało znaków: 250

    POWIĄZANE WPISY