O projekcie

świat na raty - BLOG PODRÓŻNICZY

2023 © świat na raty

left column icon
photo

Zawsze marzyłem, by odbyć podróż dookoła świata.

Nazywam się Robert Szulc i od zawsze marzyłem, by odbyć podróż dookoła świata. Kocham odkrywać nowe miejsca, poznawać ludzi, zgłębiać inne kultury i zwyczaje. Świat jest niesamowity, nieodkryty, inspirujący! Chcę czerpać z niego jak najwięcej.


Jednorazowy, długi wyjazd nie wchodził w grę. Mam firmę, rodzinę, znajomych... Nie mogłem zostawić wszystkiego na kilkanaście miesięcy. Długo myślałem nad tym, jak zrealizować moje marzenie i nie stracić niczego, co jest dla mnie ważne. Dlatego wymyśliłem, że swoją podróż zrealizuję na raty, odwiedzając 100 państw, po drodze spotykając 100 osób, które opowiedzą mi o tym, jak bardzo kochają swoje miejsce na ziemi. Na realizację tych planów dałem sobie 5 lat :-)

"świat na raty"
stał się wtedy moim celem

25 maja 2017 roku, w przeddzień moich 45. urodzin wymyśliłem koncepcję projektu, a kilka dni później ruszyłem w podróż - moją pierwszą Ratę.

„Świat na raty” stał się wtedy moim celem, źródłem inspiracji, sposobem postrzegania rzeczywistości i ważną częścią życia. Swoje podróżnicze doświadczenia opisuję, by dzielić się emocjami z innymi, zarażać pasją odkrywania świata, a jednocześnie edukować, bo najważniejsze dla mnie jest podróżowanie świadome i odpowiedzialne, z poszanowaniem mieszkańców, kultur i naszego środowiska.

Nie ma jednej „słusznej” recepty na udaną podróż, dlatego swoje wyjazdy realizuję na różne sposoby: jeżdżę konno, żegluję, nurkuję, biegam maratony, jeżdżę rowerem, motocyklem i samochodami terenowymi, uprawiam narciarstwo, chodzę po górach, latam na lotni lub helikopterem i ciągle jest mi mało :-)

Dołączcie do podróży mojego życia i odkrywajcie ze mną świat, ŚWIAT NA RATY.

Moje wyprawy odbywam również wirtualnie. SPRAWDŹCIE:

Politolog,
przedsiębiorca,
podróżnik

Robert Szulc - politolog z wykształcenia, przedsiębiorca z wyboru, podróżnik z zamiłowania. Do tej pory zwiedził ponad 120 państw na sześciu kontynentach, zdobył najwyższy szczyt Ameryki Południowej (Aconcagua), najwyższy szczyt Afryki (Kilimandżaro), najwyższe szczyty Europy (Elbrus i Mount Blanc), przebiegł maraton w Sztokholmie i na jemeńskiej Sokotrze, z fundacją Rak’n’Roll przejechał rowerem Niemcy, Szwajcarię i Liechtenstein, swoim harleyem przemierzył dużą część Ameryki Południowej. Posiada licencje nurkowe i żeglarskie. Podróżuje sam, z przyjaciółmi lub z grupami, zajmując się zawodowo kreacją i organizacją wyjazdów szytych na miarę. Członek międzynarodowych organizacji turystycznych.